Ballina Aktuale Aksident tragjik në Kroaci, ndërron jetë boksieri shqiptar

Aksident tragjik në Kroaci, ndërron jetë boksieri shqiptar

Një ngjarje tragjike ka ndodhur dje në Tsino të Kraocisë, ku një boksier me origjinë shqiptare, ka ndërruar jetë pas një aksidenti të tmerrshëm.

Marketing

Valentin Kajtazi po drejtonte motorin e tij kur u aksidentua me makinë nga një 64 vjeçar dhe u dërgua menjëherë në spital, por ndërroi jetë nga plagët e marra.

“Çfarë të themi, kur në këtë mëngjes morëm lajmin e trishtuar, të gjithë në klub jemi në gjendje shoku.

Valentini ishte shembull, ai ishte fillestar por në sajë të këmbënguljes së tij ai u bë një konkurrent dhe luftoi më së miri. Ky lajm na ka goditur. Valentini ishte djalë i mirë, pozitiv dhe shumë i vlefshëm, e pabesueshme që ka ikur’’, tha Josko Sunara, trajner i Sibenikut, Petar Kresimir.

Exit mobile version