Bardhi me gol spektakolar, Maqedonia afër gjysmëfinales (video)

Maqedonia është vetëm një pikë afër kualifikimit në turneu final të Ligës së Kombëve. Në Vaduz , djelmoshat e trajnerit Angelovski mundën Lihetnshtajnin me 2-0 dhe iu kthyen fitoreve pas disfatës nga Ermenia në Erevan.

Enis Bardhi sërisht ishte në qendër të vëmendjes dhe hapi rezultatin në minutën e 53-të me një goditje fantastike nga gjuajtja e lirë. Ndërkohë në kohën shtesë , sulmuesit e Palermos, Trajkovski-Nestorovski reaguan shpejtë në sulm dhe ky I fundit shënoi golin e dytë.

Tani Maqedonia ka nevojë vetëm për një pikë që të arrijë deri në gjysmëfinale, para sfidës me Gjibraltarin në Shkup.

https://cdnja.r.worldssl.net/mp4/6v/6vay.mp4?_=3