Caktohet vendi dhe data e miqësores Gjibraltar-Kosova

Ndeshjen e dytë miqësore në vitin 2019 Kosova do ta zhvilloj kundër Gjibraltarit.

Marketing

UEFA ka zyrtarizuar që kjo ndeshje do të zhvillohet në Prishtinë me 11 tetor, vetëm 3 ditë para ndeshjes kualifikuese kundër Malit të Zi.

Ndeshja miqësore do të zhvillohet në stadiumin “Victoria” të Gjilbraltarit, njofton UEFA përcjellë Klan Kosova.
Kosova deri tani ka zhvilluar vetëm 1 ndeshje në kuadër të kualifikimeve për kampionatin evropian 2020.

Muajin e kaluar barazoi me Bullgarinë 1-1 në Prishtinë. Grupin e kryeson Anglia me 6 pikë, Bullgaria ka 2, Kosova 1, Mali i Zi 1 dhe Çekia 0 pikë.