Çfarë moti na pret në fundjavë? Bëhuni gati për reshje shiu

Gjatë kësaj fundjave moti nuk do të jetë në favorin tonë, sidomos për ata që jetojnë në rajonet perëndimore të vendit.

Marketing

Pasditen e sotme, kryesisht në pjesët veriore dhe lindore do të ketë kushte për paraqitje të jostabilitetit me reshje të rrëmbyeshme dhe bubullima afatshkurte.

Të shtunën pasdite dhe gjatë natës moti do të jetë i paqëndrueshëm me reshje të rrëmbyeshme dhe bubullima lokale, në formë stuhie afatshkurte. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare kryesisht nga drejtimi jugor.

Të dielën moti do të jetë pjesërisht i vranët dhe i paqëndrueshme me reshje lokale të rrëmbyeshëm dhe bubullimë, me kushte për shfaqjen e stuhive afatshkurtër.

 

Marketing