Ballina Sport Edhe Bologna mposht Romën

Edhe Bologna mposht Romën

Roma ka pësuar tjetër humbje në Serie A.
Për të dytën xhiro radhazi, Roma është mposhtur në Serie A. Kësaj radhe, ishte skuadra e Bologna ajo që në ‘Stadio Olimpico’ triumfoi me rezultatin 2:3.

Serinë e golave në këtë takim e hapi Riccardo Orsolini, në minutën e 16’ të këtij takimi, për t’i dhënë epërsinë Bolognas.

Stefano Denswil dërgoi topin në rrjetën e tij, në minutën e 22’, për barazimin 1:1.
Por, vetëm katër minuta më vonë, Bologna theu përsëri mbrojtjen e romakëve, duke arritur të g jente golin me anë të Musa Barrow.

Në pjesën e dytë, mysafirët i dhanë edhe një goditje Romës, duke shënuar në minutën e 51’, përsëri me anë të Barrow.

Henrikh Mkhitaryan ngushtoi epërsinë e Bolognas, duke tundur rrjetën në minutën e 72’, por kjo ishte krejt çfarë Roma arriti.

Me këtë rezultat, Roma regjistron xhiron e tretë radhazi pa fitore, dhe xhiron e dytë radhazi me humbje. Tani, Roma numëron 39 pikë në pozitën e pestë, kurse Bologna ngritët në 33 pikë për pozitën e gjashtë.