FUTBOLLIniesta kurrë nuk e dha një asist të tillë te Barça, nga 20 metra (VIDEO)

Ndodhi në ndeshjen Nagoya-Vissel Kobe 1-2, në Japoni. Protagonist ishte Andres Iniesta, kush tjetër. Ish-kapiteni blaugrana kurrë nuk e realizoi një pasim të tillë te Barça. Një asist për gol nga 20 metra. Goli i parë i fitores së Vissel Kobe ishte vërtet i madh për nga realizimi.

Podolski mori një asist të përsosur nga Iniesta prej rreth 20 metrash dhe… gol. Shijojeni këtë kryevepër të njërit prej mesfushorëve më të mirë në historinë e futbollit në videon e mëposhtme.