Hendboll, Çairi i sigurt dhe bindës drejt një fitoreje të re në Ligën e Femrave

Në ndeshjen e xhiros së 7-të të Ligës së femrave në hendboll, ekipi i Çairit ka shënuar fitore ndaj skuadrës së dytë të Gjorçe Petrovit, duke triumfuar me 15 gola diferencë, 45:30.

Skuadra e re e Mileva Velkova-s ka dështuar herë pas here, por me afrimin e fundit të pjesës së parë, vendasit e shtuan ritmin.

Pas 30 minutash lojë, avantazhi i Çairit ishte 23:18, ndërsa në pjesën e dytë skuadra e Basri Ljatifit nuk pati probleme, punoi në mënyrë rutinore dhe arriti triumfin e pestë.

Më efikasja në ekipin fitues ishte Stefanija Gjorgjievska me dhjetë gola, Teodora Dukoska shënoi shtatë, Bojana Dinevska gjashtë gola.

Në ekipin kundërshtar më e mira ishte Kristina Naumovska, e cila shënoi pesë gola, e pasuar nga Angela Cvetanovski me një gol më pak. /24rakomet.mk