I gjunjëzuar dhe me duar në bark, momenti i plagosjes së kryeministrit të Sllovakisë (VIDEO)

Kryeminsitri Sllovakisë, Robert Fico, mbeti i plagosur ditën e sotme pasi u qëllua me armë pasi doli nga një takim qeveritar.

Marketing

Siç shihet edhe në pamjet e shpërndara në rrjetin social “X”, Fico shihet thuajse i gjunjëzuar dhe me dy duart e vendosura në bark, ndërsa bodyguard-ët e ngrenë për ta futur me urgjencë në makinë.

Menjëherë pas ngjarjes nënkryetari i parlamentit Lubos Blaha, ka theksuar se kryeministri është plagosur dhe tashmë është dërguar për ndihmë mjekësore.

Ndërkohë dëshmitarë në vendngjarje kanë thënë se kanë dëgjuar disa të shtëna, dhe më pas një burrë të arrestuar.