Ivanov përveç se me Trampin u fotografua edhe me Putinin

Presidenti Gjorgje Ivanov dhe bashkëshortja e tij ishin pjesë e ceremonisë me rasin e 100 vjetorit të përfundimit të Luftës së Parë Botërore, të organizuar në Paris nga presidenti francez Emanuel Makron dhe bashkëshortja e tij Brizhit Makron.

Ai në profilin e tij në facebook ka publikuar fotot ku shihet duke folur me presidentin amerikan Donald Tramp, por ka shpërndarë edhe foton me presidentin rus Vladimir Putin. Përveç kësaj Ivanovi ka shfrytëzuar rastin të bëjë edhe fotot të tjera me personalitete të tjera të politikës botërore. Fotot tregojnë se sa ka qenë vëmendja e liderëve botëror ndaj presidentit të Maqedonisë.