Ballina Aktuale Ja kush bën thirje për bllokimin e kuvendit

Ja kush bën thirje për bllokimin e kuvendit

Anëtari i fraksionit të VMRO-DPMNE, Filip Petrovski i ka bërë thirrje qytetarëve që nesër të dalin në protestë para Kuvendit dhe ta bllokojnë atë, për të pamundësuar hyrjen e deputetëve në seancën për debatin për marrëveshjen për emrin.

Marketing

Ai ka thirrur që qytetarët të bllokojnë të gjitha hyrjet e Kuvendit dhe të mos lejojnë deputetët që të afrohen për të hyrë në objekt.
“Të hyjnë me helikopterë në seancën e nesërme. I bëjë thirrje deputetëve të LSDM dhe VMRO-DPMNE që të japin dorëheqje”, theksoi Petrovski, duke i quajtur tradhëtar deputetët e shumicës parlamentare.

Ai po ashtu kërkoi që kryeministri Zoran Zaev dhe ministrat e tij të heqin dorë nga marrëveshje. Petrovski sërish e ka akuzuar kryeministrin Zaev për tradhëti, ndërsa kërkoi dorëheqje edhe nga ministri i brendshëm, Oliver Spasovski.

Marketing
Exit mobile version