Ja sa do t’i kushtoj Real Madridit emërimi i Conte si trajner

Real Madridi ende është i interesuar për emërimin e Antonio Contes, por do të jetë i detyruar të paguajë 10.8 milionë euro për ta liruar atë nga kontrata me Chelsean.

Marketing

‘Calciomercato.com’ thotë se italiani vlerësohet shumë nga presidenti i Madridit, Florentino Perez, i cili beson se mund të futë etikën e punës dhe besimin përsëri në kampionët evropian.

Conte është ende duke u paguar për vitin e fundit të marrëveshjes së tij me Chelsean dhe nëse ai duhet të emërohet te skuadra spanjolle, fituesit e Kupës së FA do ta ketë të drejtën e kompensimit

Kjo siguron që Real Madridi do ta kërkoj një trajner tjetër, nëse ata vendosin të shkarkojnë Julen Lopetegui.

Santiago Solari dhe Guti, janë dy kandidatë të mundshëm në një skenar të tillë, kur Conte atëherë do të ishte i lirë.

Me fillim të kësaj jave, ‘Diario AS’ zbuloi se Los Blancos ka telefonuar Conten për herë të dytë, menjëherë pas disfatës së tyre ndaj Levantes të shtunën.