Vdes reperi i njohur, ra nga aeroplani derisa po e xhironte videoklipin

Mediat e huaja kanë dhënë sot lajmit e hidhur për vdekjen e reperit kanadez.

Marketing

Reperi kanadez, Jon James McMurray vdiq në mënyrë tragjike pasi ra nga krahu i aeroplanit dhe ishte duke xhiruar klipin.

“Akti i tij përfundimtar përfshinte kryerjen e një skene me aeroplanë që përfshinte rënie të lirë. Ai ishte stërvitur intensivisht për këtë marifet; megjithatë, teksa Jon u kap në krahët e aeroplanit, bëri që drejtimi i tij të ndryshohej dhe të shënonte rënie të atillë që piloti nuk mund ta ndalonte”, tha ekipi i tij në deklaratë.

Ndër të tjera thuehet se ai ishte i veshur me një parashutë, por nuk kishte kohë ta tërhiqte, sepse ai ishte mbërthyer në krahun e aeroplanit për një kohë të gjatë, ndërsa aeroplani binte poshtë.

Momentin e hidhur ju sjell videoja në vazhdim.

Marketing