Jo vetëm Juventus dhe Napoli, një tjetër top klub futet në garë për Edon Zhegrovën

Edon Zhegrova pritet të largohet nga Lille gjatë afatit kalimtar veror, për të bërë një hap para në karrierën e tij.

Sulmuesi kosovar është duke kaluar nëpër një formë të shkëlqyer këtë edicion pasi ka impresionuar me gola dhe asistime.

Falë paraqitjeve spektakolare me fanellën e Lille, për Zhegrovën interesim kanë shprehur skuadra të mëdha kryesisht nga Italia si Juventus dhe Napoli.

Marketing
Por së fundmi në garë për yllin dardan është futur edhe gjiganti tjetër italian Roma.

Il Tempo ka shkruar se Roma e sheh Zhegrovën si futbollistin ideal për krahun e djathtë të sulmit dhe po e përcjell ecurinë e tij.

Giallorosët kanë synim t’i marrin dy sulmues anësorë dhe përveç Federico Chiesas ata duan transferimin edhe të Edon Zhegrovës.