Jo vetëm në Turqi, festa për Erdoganin nis edhe në Prizren (Video)

Tashmë janë numëruar mbi 97 përqind të votave në zgjedhjet presidenciale në Turqi, të cilat u zhvilluan gjatë ditës së sotme.

Marketing

52.79% është përqindja e fituar deri më tani nga presidenti i tanishëm i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan.

Ndërkohë në vend të dytë më 30.71 përqind është renditur Muharrem Ince.

Erdogan tashmë ka shpallur edhe fitoren e tij përderisa jo vetëm në Turqi por edhe në Kosovë ka nisur festa.
Janë pikërisht banorët e qytetit të Prizrenit të cilët janë duke festuar në qendër të qytetit me vetura dhe flamuj të shumtë turq.

Në një video të dërguar në redaksinë e Indeksonline shihet festa që po bëhet sonte në këtë komunë për vendosjen e Erdogan në krye të Turqisë edhe për një mandate.

Në Prizren festohet për fitoren e Erdogan-it

Në Prizren festohet për fitoren e Erdogan-it

Publiée par IndeksOnline sur Dimanche 24 juin 2018

Marketing