Juventusi me ofertë të re për De Ligtin

Juventusi e ka paraqitur një ofertë të për mbrojtësin e Ajaxit, Matthijs De Ligt, raporton “Gianlucadimarzio.com”.

Marketing

Klubi italian po shpreson që ta mbyllë sa më shpejtë marrëveshjen për transferimin e kapitenit të Ajaxit.

Pavarësisht se De Ligt dhe Juventusi tashmë janë marrë vesh për kushtet personale, gjiganti italian ende nuk i ka plotësuar kushtet e Ajaxit.

Sidoqoftë, tani raportohet se klubet janë më afër marrëveshjet dhe orët e ardhshme mund të jenë vendimtare.