Ky është moti për sot

Moti në Maqedoni sot do të jetë me diell dhe vranësira mesatare.

Temperatura e mëngjesit do të arrijë deri 4 gradë ndërsa ajo e ditës do të lëviz prej 11 deri 22 gradë Celsius.

Edhe në Shkup do të mbajë mot i ngjashëm me temperaturë të mëngjesit deri 1 gradë ndërsa ajo e ditës do të arrijë deri 17 gradë Celsius.