Gattuso zbulon fjatorin e humbjes nga Juventus

Gennaro Gattuso është deklaruar pas humbjes së Milanit ndaj Juventusit në ‘San Siro’.

Marketing

Gennaro Gattuso ka thënë se ata kanë humbur nga një skuadër që po fiton shumë trofe në këto vitet e fundit dhe ka ndërtuar një mentalitet fitues.

“Ne nuk duhet të përpiqemi të kapemi tek alibitë, kartonët e verdhë. Kemi humbur nga një skuadër që ishte qartësisht më e fortë se ne”, tha trajneri për ‘Sky Sport Italia’ pas disfatës 2-0, përcjell.

“Unë gjithashtu nuk dua të flas për atë se kush nuk ishte këtu. Ne ishim kundër një ekipi që ka fituar vite dhe shton një yll të madh çdo verë.

“Bëmë atë që duhej të bënim, mbetëm në lojë dhe ishim naivë në golin e dytë, por Juventusi nuk na shtyp. Ne luajtëm mirë për periudha, por Juventusi është në një nivel tjetër dhe ne duhet ta pranojmë atë.

“Ndoshta penalltia do të kishte ndryshuar diçka, por ne luftuam kundër fizikalitetit dhe ritmit të tyre”, ka shtuar më tej Gattuso./lajmi.net