Ky është parashikimi i motit për sot

Moti sot me vranësira të ndryshueshme dhe me kushte për reshje lokale të shiut.

Marketing

Pasdite dhe në orët e mbrëmjes vranësirat do të zvogëlohen. Do të fryjë dhe erë e dobët deri në mesatare, kryesisht nga drejtimi veriperëndimor.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 3 deri në 9, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 9 deri në 16 gradë.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe me kushte për reshje të dobëta shiu. Do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtimi veriperëndimorë.

Temperatura minimale do të ulet në 7, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 16 gradë Celsiusë