Ky është parashikimi i motit për sot

Moti sot me vranësira të ndryshueshme dhe reshje shiu. Do të fryjë dhe erë e dobët deri në mesatare, ndërsa përgjatë Vardarit e përforcuar, nga drejtimi juglindor. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 6 deri në 12, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 14 deri në 20 gradë.

Marketing

Në Shkup moti do të jetë i ngjashëm, me vranësira të ndryshueshme dhe reshje shiu. Do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtimi jugor. Temperatura minimale do të ulet në 10, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 18 gradë Celsiusë