Ky është parashikimi i motit për sot

Moti në vend sot do të jetë me diell me vranësira mesatare dhe erë mesatare kryesisht nga drejtimi verior. UV=8.

Marketing

Temperatura e mëngjesit do të sillet prej nëntë deri në 18 gradë, ndërsa ajo e ditës prej 21 deri në 31 gradë Celsius.
Në Shkup do të ketë mot me diell me vranësira mesatare dhe erë mesatare kryesisht nga drejtimi verior. UV=8.

Temperatura e mëngjesit do të arrijë deri në 15 gradë, ndërsa temperatura e ditës do të arrijë deri në 28 gradë.

Në ditët e ardhshme do të mbizotërojë mot stabil me rritje të temperaturave. Jostabil me shira të rrëmbyeshëm lokal dhe bubullima do të jetë të premten dhe të shtunën në orët e paradites.