Ky është parashikimi i motit për sot

Moti sot do jetë pjesërisht me vranësira, me diell dhe jostabil me reshje lokale të dendura shiu dhe bubullima, sidomos pasdite. Kryesisht në pjesët lindore proceset do të jenë lokalisht më intensive në formë stuhie me erë të fortë dhe breshër. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 11° deri në 17°, ndërsa ajo maksimale do të arrij nga 22° deri në 31 gradë. UV=5

Marketing

Në Shkup moti do jetë pjesërisht i vranët me periudha me diell, pasdite jostabile në pjesë të luginës me reshje të rrëmbyeshme, bubullima dhe përforcim të erës.

Temperatura minimale do të ulet në 11°, ndërsa ajo maksimale do të arrij deri në 31