Lëkundje të forta tërmeti në Turqi

Lëkundje të forta tërmeti ka pasur në Turqi.

Marketing

Tërmeti me magnitudë 4.9 ka pasur si epiqendër Çanakala, duke shkaktuar panik te banorët.

Sipas mediave turke, tërmeti ka rënë rreth orës 21:38 me orën lokale.

Tërmeti është ndjerë edhe në provincat përreth si Stamboll, Balıkesir dhe Bursa.