Leonardo Jardim, trajner i Real Madridit?

Real Madridi është ende në kërkim të një trajneri të ri.

Marketing

Pasi e shkarkoi Julen Lopeteguin, Real Madrid u refuzua nga Antonio Conte dhe Mauricio Pochettino.

Por, skuadra spanjolle e ka një emër të ri në listën e tyre për trajner.

Sipas ‘ESPN FC’, Real Madridi dëshiron ta emëroj si trajner, Leonardo Jardim.

Jardim ka udhëhequr skuadrat si, Braga, Olympiakos, Sporting CP dhe Monacon.