Lewis Hamilton shkruan historinë

Lewis Hamilton ka triumfuar në Çmimin e Madh të Britanisë, duke siguruar suksesin e 7-të sezonal.

Marketing

34-vjeçari e blindon në krye të klasifikimit, i shkëputur tashmë me +39 pikë nga shoku i tij i skuadrës, Valtteri Bottas, me finlandezin që e mbylli në vendin e dytë, pas një garë që dhuroi gjithçka.

Hamilton u bë piloti me më së shumti suksese në Silverstone, 6, duke lënë pas emra të mëdhenj të historisë si Jim Clark dhe Alain Prost.