Man Utd me transferim 110 milionësh nga Serie A

Manchester United është duke e kërkuar një lider për në mbrojtje.

Marketing

Manchester United po tenton ta transferojë një mbrojtës për sezonin e ri, ku ka disa emra.

Skuadra angleze e ka rikthyer interesimin për Raphael Varanen, gjersa është më afër Kalidou Koulibalyt.

Manchester United ka kohë që po e kërkon transferimin e mbrojtësit francez, por që Real Madridi nuk po e lejon largimin e tij.

Kështu, ‘Djajtë e Kuq’ do të paguajnë 110 milionë euro për transferimin e Koulibalyt, pasi edhe Napoli ka pranuar ta shet atë.

Harry Maguire, Milan Skriniar, Toby Alderweireld dhe Alessio Romagnoli, janë poashtu në listën e transferimeve te Manchester United.

Marketing