Ballina Sport Manchester City përmbys Leicesterin, merr tri pikë në ‘Etihad Stadium’

Manchester City përmbys Leicesterin, merr tri pikë në ‘Etihad Stadium’

Manchester City ka regjistruar një paraqitje spektakolare kundër Leicester City.Skuadra e udhëhequr nga Pep Guardiola ka arritur që të shënojë fitore me rezultatin 3:1, shkruan lajmi.net.

Fillimisht, kampionët e Premierligës ishin në disavantazh, pas një super goli të shënuar nga Jamie Vardy, në minutën e 22’.

Goli i barazimit nga Manchester City erdhi pas vetëm tetë minutave, kur golin gjeti Ryiad Mahrez.

Dy minuta para fundit të pjesës së parë, Ilaky Gundogan u tregua i saktë nga pika e bardhë e penalltisë, duke përmbysur Leicester për epërsinë e parë të City.

Gabriel Jesus u përkujdes për rezultatin final të takimit, kur shënoi në minutën e 69’, pas asistimit të Kevin de Bruyne.

City tashmë numëron 38 pikë, për pozitën e tretë, një më pak sesa Leicester dhe 11 më pak sesa Liverpool që mban kreun e tabelës.