Mbappe shënon golin e parë në debutim

Reali po fiton 2:0 ndaj Atalantas në Superkupën e Evropës. Ndeshja po luhet në Varshavë.

Pjesa e parë e Superkupës mbyllet baras

Pjesa e parë e Superkupës së Evropës ndërmjet Real Madridit dhe Atalantas është mbyllur pa gola.

Te fituesi i Ligës së Kampionëve, Real Madridi, debutoi në ndeshje zyrtare Kylian Mbappe, që iu bashkua madrilenëve në verë nga Paris Saint-Germaini.

Të dyja skuadrat patën rastet për të shënuar.

Atalanta e Berat Gjimshitit e qëlloi shtyllën me mesfushorin Marten de Roon në minutën e 25-të.

Në minutën e parë shtesë të pjesës së parë, i pafat ishte edhe Rodrygo, kur për pak sa nuk shënoi supergol. E qëlloi transversalen.

Ballafaqimi mes fituesit të Ligës së Kampionëve dhe Ligës së Evropës po zhvillohet në Varshavë.

Real Madridi e synon trofeun e gjashtë të Superkupës së Evropës, ndërsa Atalanta të parin.