Mëngjesi është arsyeja pse nuk po humbni dot peshë, ja çfarë duhet të hani

Nëse po përpiqeni të humbni peshë atëherë jeni duke lexuar artikullin e duhur. Një prej vakteve që nuk duhet ta anashkaloni asnjëherë është mëngjesi.

Marketing

Një mëngjes i shëndetshëm do t`ju bëjë të ndiheni të ngopur për një pjesë të madhe të ditës, prandaj mësoni një herë e mirë se çfarë duhet të hani për mëngjes që do t`ju ndihmojë edhe të humbni peshë.

Tërshërë me çokollatë dhe arrë kokosi

Kush tha që nuk mund të hani ëmbëlsirë për mëngjes? Për më tepër ky ushqim do t`ju bëjë të harroni që jeni me dietë, transmenton class.

Sallatë mëngjesi

Përveçse është shumë e ushqyeshme, sallata është edhe shumë e shijshme për t`u konsumuar për mëngjes.

Smoothie me spinaq dhe boronica

Mëngjesi perfekt për ata që janë gjithmonë me nxitim.

Tostë me gjalpë kikiriku dhe banane

E thjeshtë për mëngjeset e shpejta dhe shumë e shijshme.

Drithëra dhe vezë e skuqur

Drithërat janë mëngjesi perfekt. Pse mos t`i shtoni edhe një vezë për disa proteina ekstra?