Messi fillon ‘rimbushjen e baterive’ për sezonin e ri

Pas përfundimit të Kupës së Amerikës, Lionel Messi ka nisur pushimet.

Marketing

Ylli i Barcelonës pati një tjetër zhgënjim me Argjentinën, duke u eliminuar në gjysmëfinale të Kupës së Amerikës, ku u mposhtën 2:0 nga Brazili.

Zhgënjimin nga Kupa e Amerikës, pesë herë fituesi i Topit të Artë e ka lënë pas dhe ka vendosur të nis pushimet.

32 vjeçari ka zgjedhur Karaibet për të pushuar dhe për të ‘mbushur’ bateritë për sezonin e ri.