Milloshoski: Zaev dhe Cipras të enjten ose të premten do të nënshkruajnë marrëveshjen për emrin

Ish ministri i jashtëm Antonio Milloshoski në profilin e tij në Facebook ka shkruar se takimi mes Zoran Zaevit dhe Aleksis Ciprasit do të ndodhë të enjten ose të premten.

Marketing

Kryeministrat e dyja palëve janë të përmbajtur rreth komenteve nëse ekziston marrëveshje, apo kompromis për emër të mundshëm, por në opinion edhe nga pala maqedonase dhe greke dalin propozime të mundshme për zgjidhje.
Zaev dhe Cipras herën e fundit u takuan në samitin e Sofjes muajin e kaluar.

Marketing