Mot i nxehtë me temperatura të larta

Moti në Maqedoni do të jetë me diell dhe dukshëm më nxehtë dhe ndërsa do të fryjë edhe erë veriperëndimore.

Marketing

Temperaturat do të lëvizin nga 25°C deri 36°C.

Në Shkup dhe rrethinë do të jetë kryesisht me diell dhe me frymë veriperëndimore.

Temperatura do të arrijë deri 34°C.

Nesër në fund të ditës ka kushte për shfaqje të shiut dhe të stuhisë në pjesë lokale të vendit.