Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti në vend do të jetë me diell dhe nxehtë me vranësira të vogla.

Marketing

Temperatura në mëngjes do të jetë nga 11 deri 19 gradë celsius, ndërsa temperatura ditore do të jetë nga 28 deri 37 gradë celsius.

Edhe në Shkup moti do të jetë me diell ku temperatura maksimale do të arrijë deri 34 gradë celsius.

Deri ditën e martë do të kemi temperatura të larta ndërsa nga dita e hënë do të kemi kushte për reshje të shiut. Të mërkurën në gjithë vendit moti pritet të jetë jostabil dhe me erë të përforcuar në drejtim veriperëndimor, që do të kontribuojë në uljen e temperaturës prej 7-9 gradë celsius.