Ballina Sport Ndeshja që pritet ta vendos kampionin e Anglisë, Tottenham – Manchester City,...

Ndeshja që pritet ta vendos kampionin e Anglisë, Tottenham – Manchester City, formacionet zyrtare

Sonte zhvillohet ndeshja e cila mund të vendos kampionin e Anglisë për sezonin 2023/24.

Marketing

Tottenham do të jetë nikoqire e Manchester Cityt, ndeshje kjo e mbetur nga java e 34-të, shkruan IndeksOnline.

Me një fitore sonte, Manchester City do të merr kreun e tabelës dhe me shumë gjasë do të mbrojë titullin e kampionit pasi në fundjavë zhvillon ndeshjen e fundit, ku do të jetë nikoqire e West Hamit.

Në anën tjetër, Tottenham kërkon në fitoren dhe shpreson për të zënë pozitën e katërt që dërgon në Ligën e Kampionëve.

Ndeshja zhvillohet në “Tottrnham Hotspur Stadium” më fillim nga ora 21:00.

Exit mobile version