Neymar kishte kërkuar largimin nga PSG në fund të sezonit të kaluar

Neymar për së pari kishte kërkuar largimin nga Paris Saint-Germain në fund të sezonit të kaluar gjatë një gala ngjarje të klubit.

Marketing

Sipas UOL Esporte, në këtë ngjarje Neymar u kishte thënë tre lojtarëve të kombëtares së Brazilit që kanë qenë pjesë e PSG-së dhe poashtu presidentit Nasser Al-Khelaifi atë cfarë dëshiron.

Ai kishte këtë dëshirë ia kishte shprehur edhe javën e kaluar Leonardos, duke i thënë se ai është pajtuar me vizionin e drejtorit sportiv se ai më nuk dëshiron të vazhdojë me skuadrën parisiene.