Një tërmet i fuqishëm e godet Japoninë

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 5.5 shkallë të Richterit e goditur sot bregun lindor të ishullit japonez Hokaid, njoftoi Instituti Gjeologjik i SHBA-së.

Marketing

Qendra Paralajmëruese e Cunameve në Paqësor, e cila është e lidhur me Institutin amerikan dhe as Agjencia Meteorologjike Japoneze, nuk kanë paralajmëruar cunami pas tërmetit.

Po ashtu mediat nuk kanë njoftuar për dëme të mundshme.