Pamje të filmuara me dron nga Halkidiki

Pas motit të keq që kaploi gjysmë ishullin Halkidiki i cili shkaktoi kaos dhe la pas vete shtatë viktima dhe një numër të madh të lënduarish, kjo është pamja e filmuar me dron e dëmeve materiale që ka shkaktuar moti i keq në Halkidiki të Greqisë.

Marketing

Kujtojmë se siç njoftoi MPJ-ja e RMV-së, nuk ka pasur pushues të lënduar apo të vdekur nga Maqedonia e Veriut.

Zëdhënësi i qeverisë greke ka deklaruar se për tri komuna të këtij gjysmë ishulli do të ofrohet ndihmë nga shteti për të ndërtuar ato.

Shefi i diplomacisë greke Nikos Kocijas ka shprehur keqardhje deri te familjet e viktimave të cilët kanë humbur jetën gjatë katastrofës që ndodhi në Greqi./Alsat