Pendarovski lajmëroi në polici se po ndiqet nga shërbime sekrete!

Kandidati për president i partive në pushtet, Stevo Pendarovski mbrëmë ka lajmëruar në Sekretariatin e Punëve të Brendshme në SHkup se ka qenë i ndjekur së fundi nga shërbime sekrete të afërta me opozitën, lajmëron Mkd.

Marketing

Pendarovski në një intervistë të fundit ka denoncuar hapur se është në ndjekje të një shërbimi sekret të afërt me opozitën, por ai nuk ka dhënë detaje të tjera. Mirëpo sot opozita maqedonase dhe lideri i saj Hristijan Mickoski kërkoi që Pendarovski të bëjë denoncimin në organet policore dhe mos të luaj rolin e viktimës.