Policja hidhet në lumin Vardar për të kap hajdutin

Në rrjetet sociale është shfaqur një video ku shihet arrestimi i një personi, për të cilin autori i videos pretendon të jetë vjedhës, i cili po ndiqej nga policia në qendër të Shkupit.

Marketing

Siç thuhet në përshkrimin e videos, hajduti u arrestua nga një inspektore e cila për ta kapur hajdutin u hodh në lumin Vardar.

Sipas autorit të videos hajduti kishte vjedhur një çantë në afërsi të kishës “Soborna” dhe po ndiqej nga dy djem për ta kapur, kurse në afërsi të Teatrit Kombëtar inspektorja kishte vërejtur ngjarjen dhe kishte filluar ndjekjen.

Е ова е ХРАБРОСТ !!!БРАВО !!!МВР бидете горди на ваквите вработени !Девојката скокна во Вардар, препливувајки ја реката бркајки го крадецот, па се до неговото фаќање.БРАВО ДЕВОЈКО…БРАВО ИНСПЕКТОРКЕ, НЕВЕРОЈАТНА СТЕ !Е ОВА Е ХРАБРОСТ ! БРАВО КОЈА И ДА СТЕ !ЦЕЛИОТ НАСТАН ГО СНИМИВ И АПЕЛИРАМ ДО НАРОДОТ ЗА ПОГОЛЕМА ВНИМАТЕЛНОСТ !

Publiée par Ведрана Македонска sur Vendredi 5 juillet 2019