Presidenti i Filipineve, kritik ndaj Zotit!

Philippine President Rodrigo Duterte addresses troops during the turnover-of-command ceremony for the new chief of the Philippine National Police General Oscar Albayalde succeeding General Ronald \"Bato\" Dela Rosa Thursday, April 19, 2018 at Camp Crame in suburban Quezon city northeast of Manila, Philippines. Duterte told the crowd he will not stop his so-called war on drugs until his last day in office. (AP Photo/Bullit Marquez)

Askush nuk mund t’u shpëtojë deklaratave të çuditshme të Rodrigo Dutertes.

Marketing

Ai është një nga liderët me diskursin më të habitshëm në botë, të cilit nuk mund t’i shpëtoni edhe nëse jeni president i Amerikës, shef i OKB-së por edhe nëse jeni Papa, por as Zoti…

Presidenti i Filipineve, Duterte, në deklaratën e fundit të tij të çuditshme, e quan Zotin budalla, shkruan Periskopi.

Këtë herë, 72-vjeçari e mbajti një fjalim ku fliste rreth konceptit të Biblës. Këto komente i bëri gjatë një samiti për teknologji dhe informacion në Filipine.
Ai ka folur se si Adami konsumoi mollën e ndaluar dhe “Zoti budalla vetëm e vështronte”.

“Adam konsumoi atë mollë… dhe më pas gjithçka lindi. Sa budalla është Zoti? Ky bir kurve është budalla dhe kjo është çështja”, ka thënë Duterte shkruan Periskopi.

“Ju krijoni diçka që pretendoni se është e përkryer dhe më pas ndodh diçka që prish kualitetin dhe shkatërron punën tënde”, ka thënë ai.

“Kështu pretendohet se është e kaluara jonë, ju ende nuk keni qenë të lindur por keni një mëkat origjinal diku në fillim. Çfarë lloj religjioni është ky. Nuk mund ta kuptoj”, ka thënë Duterte.

Marketing