Rama reagon për protestën e opozitës

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka reaguar në lidhje me protestën e opozitës.

Marketing

Në një status në Twiiter, kreu i qeverise shqiptare është solidarizohet me policët e plagosur, ndërsa thotë se PD dhe LSI janë dy parti të verbuara.

“Solidaritet me çdo punonjës policie që në ditë si kjo, duhet të përballet me ekseset fizike të një politike të dëshpëruar, pa kokë, pa drejtim, pa të nesërme! Keqardhje për policët e plagosur nga goditjet qorre të dy partive të verbuara, që marshojnë në rrugën e vetëshkatërrimit”, ka shkruar ai.