“Rusi 2018″, ja tre supersdat që do të luhen ditën e sotme

Pas spektaklit të ditës së djeshme, sot në Botërorin “Rusi 2018” do të luhen tre sfidat e radhës, ku pritet të këtë gola dhe emocione të mëdha për të gjithë sportdashësit.

Marketing

Belgjika përballet me Tunizinë, Korea e Jugut me Meksikën dhe Gjermania me Suedinë. Kujtojmë që dje, Brazili mundi Kosta Rikën 2-0, Nigeria mposhti Islandën 2-0 dhe Zvicra thyeu Serbinë me rezultatin 2-1.

Takimet e ditës së sotme:

14:00 Belgjikë – Tunizi

17:00 Kore e Jugut – Meksikë

20:00 Gjermani – Suedi