Sarandë, arrestohet italiani që kishte mbushur makinën plot me drogë

Në një mjet tip rulotë janë sekuestruar mbrëmjen e së mërkurës në doganën e Qafë Botës, në Sarandë, mbi 400 kg drogë.

Marketing

383 kg kanabis sativa dhe 96 kg hashash në formë çokollate janë gjetur në mjetin që drejtohej nga një turist italian, i cili është arrestuar. Në pranga është vënë Vito Baruceli, 36 vjeç.
Lënda narkotike ishte fshehur në tavanin e rulotës.

Marketing