Ballina Lajme Kosovë Sot vazhdon procesi gjyqësor ndaj Thaçit dhe të tjerëve

Sot vazhdon procesi gjyqësor ndaj Thaçit dhe të tjerëve

Sot në Dhomat e Specializuara të Kosovës në Hagë do të vazhdojë procesi ndaj ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hashim Thaçit, Jakup Krasniqit, Kadri Veselit dhe Rexhep Selimit.

Marketing

Së fundmi kryetarja e DhSK-së në Hagë, Ekaterina Trendafilova, e rrëzoi kërkesën e mbrojtjes së Thaçit për të hequr apo zëvendësuar gjyqtarin e procedurës paraprake, Nicolas Guillou.

“Më 8 prill, kryetarja Trendafilova rrëzoi kërkesën e mbrojtjes së Thaçit për të hequr ose zëvendësuar gjykatësin Nicolas Guillou si gjykatës të vetëm”, kishte thënë zëdhënësi i këtij institucioni, Michael Doyle.

Exit mobile version