Ballina Lajme Botë Sulmi i Izraelit, mediat iraniane raportojnë se të gjitha objektet janë të...

Sulmi i Izraelit, mediat iraniane raportojnë se të gjitha objektet janë të sigurta

Një shpërthim i fortë i dëgjuar pranë qytetit iranian të Isfahanit u shkaktua nga “mbrojtja ajrore në një objekt të dyshimtë”, tha një komandant i lartë ushtarak iranian.

Marketing

Nuk kishte asnjë “dëm apo incident”, tha komandanti i lartë ushtarak, gjeneral brigade i dytë Mihandoust në provincën Isfahan, sipas Tasnim.

Një zyrtar amerikan i tha CNN se Izraeli kishte kryer një sulm brenda Iranit, por ushtria izraelite ende nuk ka komentuar.

Mediat shtetërore iraniane po raportojnë se të gjitha objektet në zonë janë të sigurta, përfshirë objektet e rëndësishme bërthamore.

Tre shpërthime u dëgjuan herët të premten pranë bazës ushtarake ku ndodhen avionët luftarakë në provincën Isfahan, njoftoi agjencia gjysmë zyrtare e lajmeve FARS e Iranit.

“Mbrojtja aktivizohet në përgjigje të një objekti që ka të ngjarë të jetë një dron”, thonë burimet për FARS news.

Zëdhënësi i Qendrës Kombëtare të Hapësirës Kibernetike të Iranit, Hossein Dalirian, tha se mbrojtja ajrore rrëzoi tre drone dhe “nuk ka raportime për një sulm raketor tani për tani”. /CNN/

Marketing
Exit mobile version