Të gjithë po flasin për veprimin e Matuidit në ndeshjen, Milan – Juventus

Blaise Matuidi është treguar një lojtar i madh mbrëmë.

Marketing

Blaise Matuidi tentoi mbrëmë që t’i jepte mbështetje Gonzalo Higuainit, pas kartonit të kuq.

Mesfushori francez u afrua te argjentinasi për ta qetësuar, pasi ai i fundit nuk u pajtua me kartonin e dytë të verdhë.

Matuidi dhe Higuain, luajtën së bashku te Juventusi, ndërsa raportet e tyre të mira ende vazhdojnë.

Kjo u dëshmua edhe mbrëmë në përkrahjen e francezit ndaj El Pipitas.

https://twitter.com/twitter/statuses/1061731155463102469