Tërmeti lëkund sërish Shqipërinë

Ka qenë ora 00:49 kur qytetarët kanë ndjerë sërish lëkundje tërmeti në Tiranë.

Marketing

Informacionet e para flasin për një tërmet 4,3 ballë me epiqendër në detin Adriatik.

Mësohet se nuk ka asnjë dëm material nga ‘shkundja’ e datës 6 Korrik.

Në fakt, sizmiolohët e kanë paralajmëruar se dhjetëra lëkundje pritet të ndodhin pas tërmetit të 4 korrikut dhe se nuk ka vend për panik.