Formacionet e super çerekfinales: Uruguaji – Franca

Uruguaji pa Edinson Cavanin e lënduar takohet sot me Francën.
Uruguaji dhe Franca takohen sot në ndeshjen e parë çerekfinale në Kampionatin botëror 2018.

Marketing

“Sky Sport” ka publikuar formacionet e mundshme të skuadrave për takimin që fillon nga ora 16:00.

Uruguaji: (3-5-2): Muslera; Caceres, Godin, Gimenez; Laxalt, Vecino, Torreira, Bentancur, Nandez; Stuani, Suarez.

Franca (4-3-3): Lloris; Pavard, Varane, Umtiti, L. Hernandez; Tolisso, Kantè, Pogba; Mbappè, Giroud, Griezmann.

Marketing