Tjetër dasmë në Pallatin Mbretëror

Ende vazhdon të flitet për dasmën e princ Harry-t me Meghan Markle, por me sa duket vëmendja tani do të përqëndrohet në një tjetër dasmë mbretërore.

Marketing

Princesha Eguenie ka vendosur të martohet katër muaj pas kushëririt të saj, Harry-t. Princ Andrew, i ati i Eugenie, konfirmoi datën e martesës së të bijës në shkurt të këtij viti.

Dasma do të bëhet më 12 tetor në të njëjtin vend ku u martua Harry dhe Meghan. Javën e kaluar, Eugenie tregoi publikisht unzaën e fejesës gjatë një interviste për BBC1.
Princesha Eugenie dhe i fejuari i saj, Jack Brooksbank, janë shprehur shumë të entuziazmuar për dasmën.

Çifti është njohur nëpërmjet miqëve të përbashkët para shtatë vitesh.