Vajza simpatike e politikanit bën dedikimin që çdo baba do donte ta dëgjonte

Ministri i Bujqësisë, Niko Peleshi feston sot ditëlindjen e tij.

Marketing

Ai mbush 48 vjeç, ndërsa nuk ka munguar edhe urimi i vajzës së tij Aleksia.

Në një dedikim që ajo i bën babait të saj në Instagram, shkruan:

Gëzuar ditëindjen krenaria ime më e madhe! Je njeriu më i drejte, inteligjent, ambicioz, këmbëngulës e optimist që kam njohur ndonjëherë. I jam jashtë mase mirënjohese Zotit qe me ka dhuruar fatin e te lindurit si bija jote. Çdo arritje e imja te dedikohet ty dhe gjerave qe mesoj perdite prej teje. Ty, që shperndan virtytet e dijet e tua te shumta kudo qe shkel! Ndoshta ti nuk je ne dijeni, por je babai, shoku, politikani dhe njeriu me i mire e me i afte qe ekziston. Nje dite do u mesoj femijeve te mi gjthçka më ke mësuar ti mua, sepse prej teje duhet të marrë shembull çdo individ, në menyrë që, siç të thashë edhe vjet, bota të bëhet një vend më i mirë. Të uroj edhe 100 vite të lumtura. Ti i meriton me shumë se kushdo. Te dua shumë, ba!”