Vritet një 23 vjeçar shqiptar në Itali

Mbrëmjen e djeshme një 23 vjeçar shqiptar është vrarë në mes të qytetit të Barit.

Marketing

Sipas mediave vendase ngjarja e rëndë ka ndodhur në sheshin ‘Abbazia’ në Corato, ndërsa ka pasur edhe shumë dëshmitarë që panë krimin.

Mësohet se dy persona me motor i kanë shkuar pas shpine të riut shqiptar duke e qëlluar për vdekje.

Ambulanca arriti menjëherë në vendngjarje, por 23-vjeçari nuk ka mbijetuar nga plagët e rënda në kokë.
Policia ka nisur hetimet për incidentin. Plumbat qëlluan 23-vjeçarin në kokë dhe mushkëri.

Identiteti i të riut shqiptar nuk bëhet i ditur, ndërsa policia ka shpallur në kërkim vrasësit me motor ‘Scoter’.

Marketing